 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (ON51G5E-R58)
Ohmite ON51G5E-R58
PartNo:
ON51G5E-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4946
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 5.1 Ohm 2W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:5.1 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V