 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM102032004F)
Ohmite SM102032004F
PartNo:
SM102032004F
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1036
Request Qty:
Description: RES 2M OHM 1W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Tube
Series:TBH
Resistance (Ohms):0.05
Tolerance:±5%
Power (Watts):25W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.402" L x 0.187" W (10.20mm x 4.75mm)
Height:0.630" (16.00mm)