 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM102033004F)
Ohmite SM102033004F
PartNo:
SM102033004F
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1070
Request Qty:
Description: RES 3M OHM 1W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PR02
Resistance (Ohms):680k
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)