 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104031005FE)
Ohmite SM104031005FE
PartNo:
SM104031005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1301
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 1.5W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:RNF
Resistance (Ohms):3.32k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)