 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104031005JE)
Ohmite SM104031005JE
PartNo:
SM104031005JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1386
Request Qty:
Description: RES 10M OHM 1.5W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CF
Resistance (Ohms):200
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)