 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104031006JE)
Ohmite SM104031006JE
PartNo:
SM104031006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2366
Request Qty:
Description: RES 100M OHM 1.5W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :2500
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:PNPV
Resistance (Ohms):1k
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)