 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104032005FE)
Ohmite SM104032005FE
PartNo:
SM104032005FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1430
Request Qty:
Description: RES 20M OHM 1.5W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:UB
Resistance (Ohms):1.5
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)