 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104032006FE)
Ohmite SM104032006FE
PartNo:
SM104032006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1488
Request Qty:
Description: RES 200M OHM 1.5W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:RNF
Resistance (Ohms):1.1k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)