 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM104035006FE)
Ohmite SM104035006FE
PartNo:
SM104035006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1032
Request Qty:
Description: RES 500M OHM 1.5W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:20
Resistance (Ohms):22k
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.276" Dia x 1.016" L (7.00mm x 25.80mm)