 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM108032006FE)
Ohmite SM108032006FE
PartNo:
SM108032006FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2159
Request Qty:
Description: RES 200M OHM 2.5W 1% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CW
Resistance (Ohms):10
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)