 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (SM204031503JE)
Ohmite SM204031503JE
PartNo:
SM204031503JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1999
Request Qty:
Description: RES 150K OHM 2W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:RS
Resistance (Ohms):39
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)