 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TA025PW20R0JE)
Ohmite TA025PW20R0JE
PartNo:
TA025PW20R0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1610
Request Qty:
Description: RES 20 OHM 25W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:PSP
Resistance (Ohms):12
Tolerance:±10%
Power (Watts):4W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.252" Square x 0.787" L (6.40mm x 20.00mm)