 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TA810PW20R0JE)
Ohmite TA810PW20R0JE
PartNo:
TA810PW20R0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 962
Request Qty:
Description: RES 20 OHM 10W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Tube
Series:TEH100
Resistance (Ohms):10
Tolerance:±1%
Power (Watts):100W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:TO-247-2
Supplier Device Package:TO-247
Size / Dimension:0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Height:0.825" (20.96mm)