 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TBH25P10R0JE)
Ohmite TBH25P10R0JE
PartNo:
TBH25P10R0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3332
Request Qty:
Description: RES 10 OHM 25W 5% TO220
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:Slim-Mox
Resistance (Ohms):4M
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height:0.340" (8.64mm)