 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TBH25P150RJE)
Ohmite TBH25P150RJE
PartNo:
TBH25P150RJE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2289
Request Qty:
Description: RES 150 OHM 25W 5% TO220
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk Alternate Packaging
Series:MFR
Resistance (Ohms):619
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)