 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TBH25P2R00JE)
Ohmite TBH25P2R00JE
PartNo:
TBH25P2R00JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1044
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 25watt 2ohm 5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:2 Ohms
Power Rating:25 W
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:350 V