 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TCH35P10K0JE)
Ohmite TCH35P10K0JE
PartNo:
TCH35P10K0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1202
Request Qty:
Description: RES 10K OHM 35W 5% TO220
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:PR02
Resistance (Ohms):18
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)