 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TCH35P33R0JE)
Ohmite TCH35P33R0JE
PartNo:
TCH35P33R0JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2495
Request Qty:
Description: RES 33 OHM 35W 5% TO220
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CW
Resistance (Ohms):10
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)