 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TWM5J390E)
Ohmite TWM5J390E
PartNo:
TWM5J390E
Manufacturers: Ohmite
Qty: 974
Request Qty:
Description: Metal Oxide Resistors 5watt 390ohm 5% Vertical Mount
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:390 Ohms
Power Rating:5 W