 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TWM5J75RE)
Ohmite TWM5J75RE
PartNo:
TWM5J75RE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 895
Request Qty:
Description: Metal Oxide Resistors 5watt 75ohm 5% Vertical Mount
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:75 Ohms
Power Rating:5 W