 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (TWW5J39RE)
Ohmite TWW5J39RE
PartNo:
TWW5J39RE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1062
Request Qty:
Description: RES 39 OHM 5W 5% RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Bulk
Series:Power ChipR TA
Resistance (Ohms):510
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:PowerchipR
Size / Dimension:1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height:1.020" (25.91mm)