 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (WHC330FET)
Ohmite WHC330FET
PartNo:
WHC330FET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4848
Request Qty:
Description: RES 330 OHM 2W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PNPV
Resistance (Ohms):5
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)