 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (WNA10RFET)
Ohmite WNA10RFET
PartNo:
WNA10RFET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 5426
Request Qty:
Description: RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CPF
Resistance (Ohms):100
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)