 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (WNA1R0FET)
Ohmite WNA1R0FET
PartNo:
WNA1R0FET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 8175
Request Qty:
Description: RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :5000
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:SFR25
Resistance (Ohms):3.09k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)