 All Product > Resistors > Through Hole Resistors > Ohmite  (WNC330FET)
Ohmite WNC330FET
PartNo:
WNC330FET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 5959
Request Qty:
Description: RES 330 OHM 2W 1% AXIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CMF
Resistance (Ohms):221k
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)