 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (026TB32R102B1A1)
CTS Electronic Components 026TB32R102B1A1
PartNo:
026TB32R102B1A1
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 896
Request Qty:
Description: Potentiometers 1Kohms 20% Round Linear Res.
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:5 W
Voltage Rating:500 V
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6.35 mm
Shaft Length:25.4 mm