 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (201UR253B)
CTS Electronic Components 201UR253B
PartNo:
201UR253B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 2082
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 25Kohms 20% Smooth Edge
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:25 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)