 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (201UR503B)
CTS Electronic Components 201UR503B
PartNo:
201UR503B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 22516
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 50Kohms 20% Smooth Edge
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:50 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)