 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (201XR502B)
CTS Electronic Components 201XR502B
PartNo:
201XR502B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 821
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 5Kohms 20% Serrated Edge
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:5 kOhms
Power Rating:200 mW