 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (201XR504B)
CTS Electronic Components 201XR504B
PartNo:
201XR504B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 1082
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500Kohms 20% Serrated Edge
Taper:
Resistance:500 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)