 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (23ESA472MMF50NF)
TE Connectivity / Citec 23ESA472MMF50NF
PartNo:
23ESA472MMF50NF
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 594
Request Qty:
Description: Potentiometers 4.7 KOhm 0.4W Carbon
Product Information:
RoHS:
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:400 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:25 mm
Shaft Length:50 mm