 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (23ESA474MMF50NF)
TE Connectivity / Citec 23ESA474MMF50NF
PartNo:
23ESA474MMF50NF
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 599
Request Qty:
Description: Potentiometers 470 KOhm 0.4W Carbon
Product Information:
RoHS:
Resistance:470 kOhms
Power Rating:400 mW
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:25 mm
Shaft Length:50 mm