 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (23ESB103MMF50NF)
TE Connectivity / Citec 23ESB103MMF50NF
PartNo:
23ESB103MMF50NF
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 600
Request Qty:
Description: Potentiometers 10 KOhm 0.4W Carbon
Product Information:
RoHS:
Resistance:10 kOhms
Power Rating:400 mW
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:25 mm
Shaft Length:50 mm