 All Product > Resistors > Variable Resistors > BI Technologies / TT Electronics  (25PR100KLF)
BI Technologies / TT Electronics 25PR100KLF
PartNo:
25PR100KLF
Manufacturers: BI Technologies / TT Electronics
Qty: 1248
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" Squ 100K 10%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V