 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (262XR252B)
CTS Electronic Components 262XR252B
PartNo:
262XR252B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 1267
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 2.5Kohms 20%. RED
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:2.5 kOhms
Power Rating:150 mW