 All Product > Resistors > Variable Resistors > CTS Electronic Components  (262XR504B)
CTS Electronic Components 262XR504B
PartNo:
262XR504B
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 1240
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500Kohms 20% BRWN
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:500 kOhms
Power Rating:150 mW