 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-103ZLF)
Bourns 3006P-1-103ZLF
PartNo:
3006P-1-103ZLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 523
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 10K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)