 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-105LF)
Bourns 3006P-1-105LF
PartNo:
3006P-1-105LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 515
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1M 3/4" 10% Sealed Multi Turn
Taper:Linear
Resistance:1 MOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)