 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-204LF)
Bourns 3006P-1-204LF
PartNo:
3006P-1-204LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 943
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 200K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:15
Taper:Linear
Resistance:200 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)