 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-253LF)
Bourns 3006P-1-253LF
PartNo:
3006P-1-253LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 561
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 25K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)