 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-472LF)
Bourns 3006P-1-472LF
PartNo:
3006P-1-472LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1833
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 4K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:15
Taper:
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)