 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006P-1-504LF)
Bourns 3006P-1-504LF
PartNo:
3006P-1-504LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 4770
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
Taper:Linear
Resistance:500 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)