 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3006W-1-505LF)
Bourns 3006W-1-505LF
PartNo:
3006W-1-505LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 929
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 5M 3/4" 10% Sealed Mutlti Turn
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:15
Taper:
Resistance:5 MOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)