 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3059Y-1-505)
Bourns 3059Y-1-505
PartNo:
3059Y-1-505
Manufacturers: Bourns
Qty: 700
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 5Mohms 10% 1-1/4" PC Mount
Product Information:
RoHS:No
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:
Resistance:5 MOhms
Power Rating:1 W