 All Product > Resistors > Variable Resistors > Honeywell  (309NPC10K)
Honeywell 309NPC10K
PartNo:
309NPC10K
Manufacturers: Honeywell
Qty: 1505
Request Qty:
Description: Potentiometers 10K Ohm 10% 1W 3.18mm
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:1 W
Voltage Rating:
Tolerance:0.1
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:
Shaft Length:19.05 mm