 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266W-1-203LF)
Bourns 3266W-1-203LF
PartNo:
3266W-1-203LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 2631
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 20Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:300 V