 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266W-1-204LF)
Bourns 3266W-1-204LF
PartNo:
3266W-1-204LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 605
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 200Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:200 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:300 V