 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266W-1-503LF)
Bourns 3266W-1-503LF
PartNo:
3266W-1-503LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1699
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 50Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:300 V