 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266W-1-504LF)
Bourns 3266W-1-504LF
PartNo:
3266W-1-504LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 540
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 500Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
RoHS:Details
Product:Potentiometer
Product Type:
Number of Turns:12
Taper:
Resistance:500 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:300 V