 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266X-1-202LF)
Bourns 3266X-1-202LF
PartNo:
3266X-1-202LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 527
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 2Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Taper:Linear
Resistance:2 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:300 V